Wigilia 2015

24 grudnia 2015 r. zgodnie z tradycją odbyła się w naszym Domu uroczysta Wigilia Bożego Narodzenia. Jak co roku mieszkańcy zaprezentowali Jasełka – podczas których popłynęła nie jedna łza ze wzruszenia. Gdy w tle rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy, łamaliśmy się opłatkiem. Następnie zasiedliśmy wspólnie do Wigilijnego stołu, dalszą część spotkania spędziliśmy na wspólnym kolędowaniu.

24 Grudzień 2015 czytaj więcej

DPS Brwilno Liderem Bezpiecznej Pracy

Pragniemy poinformować, że Dom Pomocy Społecznej w Brwilnie otrzymał certyfikat „Lidera Bezpiecznej Pracy, tytuł ten jest mianem przestiżowym, gdyż otrzymują go jedynie nieliczni przedsiębiorcy. Stanowi on uhonorowanie działań na rzecz zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz higienicznych i przyjaznych warunków pracy. Potwierdzeniem jego nadania jest unikatowy certyfikat, który jest formą promowania firm, szanujących swoich […]

30 Październik 2015 czytaj więcej

Turniej karciany

W dniu 10 września 2015 r. uczestniczyliśmy po raz pierwszy w Turnieju Karcianym, organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie.

10 Wrzesień 2015 czytaj więcej

Dożynki Powiatu Płockiego

Dnia 6 września 2015 r., nasi mieszkańcy uczestniczyli w Dożynkach Powiatu Płockiego. Korzystali z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji, jak również zapraszali spotkane osoby do obejrzenia stoiska przygotowanego przez nasz Dom, jednocześnie chwaląc się swoimi pracami.

6 Wrzesień 2015 czytaj więcej

Wyjazd do Skansenu w Sierpcu

Niedziela w Sierpeckim Skansenie przebiegła naszym mieszkańcom w świetnym nastroju. Podopiecznym tak bardzo podobało się w Skansenie, że nawet deszcz nie był w stanie przerwać im zwiedzania. Brali udział w interesujących warsztatach z wikliniarstwa i ziołolecznictwa. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji i zasmakowaliśmy regionalnych potraw. W godzinach popołudniowych wróciliśmy z powrotem.

26 Lipiec 2015 czytaj więcej

Dzień Humoru i Satyry

1 lipca 2015 r. wzięliśmy udział w XXII Dniu Humoru i Satyry.  Program spotkania zapewnił naszym mieszkańcom wspaniałą zabawę. Warsztaty z aktorką Panią Grażyną Zielińską szczególnie przypadły im do gustu. Niezwykle miło było nam uczestniczyć w tak znakomitej imprezie.

1 Lipiec 2015 czytaj więcej

Noc Świętojańska w Koszelewie

25 czerwca 2015 r. , uczestniczyliśmy w Nocy Świętojańskiej organizowanej przez DPS w Koszelewie. Nasi mieszkańcy specjalnie na tę imprezę przygotowywali podczas zajęć w pracowni manualnej wianek – który później prezentowali w Koszelewie. Na uczestników czekało wiele ciekawych atrakcji m.in. : występ zespołu „Mucha” i chóru Miasta i Gminy Gąbin oraz przejażdżka bryczką. Serdecznie dziękujemy […]

25 Czerwiec 2015 czytaj więcej

Bramkowskie Spotkania Integracyjne – Wianki 2015

DPS w Bramkach zaprosił naszych mieszkańców do posmakowania życia na Dzikim Zachodzie.  W trakcie imprezy w Bramkach nasi podopieczni mogli się poczuć prawdziwymi kowbojami, Indianami czy traperami. Podczas zajęć warsztatowych rzucali lassem, strzelali z łuku, poszukiwali złota, wykonywali pióropusze oraz niepowtarzalną indiańską biżuterię. Nie zabrakło wspólnego wykonywania wianków – bo to przecież  motyw przewodni każdego Bramkowskiego Spotkania […]

23 Czerwiec 2015 czytaj więcej

Wyjazd do Gdańska

Wycieczka do Gdańska przebiegła w bardzo dobrych humorach. Odwiedziliśmy najbardziej znane i lubiane przez turystów miejsca tj.  Stare Miasto, Długie Pobrzeże, Katedra Oliwska czy Fontanna Neptuna. Zatrzymaliśmy się w świetnej restauracji – podającej najlepsze ryby w całym Trójmieście. Najedzeni udaliśmy się w drogę powrotną. Około godziny 23 byliśmy na miejscu.  

22 Czerwiec 2015 czytaj więcej

Imieniny Domu w DPS Brwilno

12 czerwca 2015 r. byliśmy gospodarzami corocznej imprezy pt.: „Imieniny Domu”. Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej, następnie zaproszeni goście przeszli na Dziedziniec Antoniówki by tam obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez mieszkańców naszego Domu pod opieką instruktorki kulturalno – oświatowej Pani Ilony Rutkowskiej.

12 Czerwiec 2015 czytaj więcej