A po świętach… :)

Po świętach nie próżnujemy!!! Dziś odbyła się prezentacja filmu „Avatar” w ramach cyklicznych spotkań filmowych. Wczoraj strojenie pracowni balonami w duchu Sylwestrowym. Na bieżąco zapoznajemy się z życzeniami od przyjaciół Naszego Domu. W pracowni manualnej wykonujemy kolorowe prace malarskie. Dbamy o urodę w saloniku fryzjerskim. Tak spędzamy czas w oczekiwaniu na Nowy Rok [2017]. fot. […]

29 Grudzień 2016 czytaj więcej

Nowe Auto:)

DACIA Dokker zastąpiła wysłużonego Opla Combo. Nowy samochód jest taki, jakiego oczekiwali mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie. Nowoczesny, przestronny, z przesuwanymi drzwiami i klimatyzacją.

28 Grudzień 2016 czytaj więcej

Odwiedziny młodzieży z Gimnazjum nr 6

Dziś z przedstawieniem przyjechała do nas grupa artystyczna z Gimnazjum nr 6, klasa nr 1A w Płocku. Dziękujemy za urozmaicenie przedpołudnia naszym mieszkańcom autorskim programem stworzonym przez uczniów.

22 Grudzień 2016 czytaj więcej

Wigilia w Wyszynie:)

W dniu 22 grudnia 2016 r. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie wzięli udział w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wyszynie. Spotkanie miało miejsce w remizie OSP w Wyszynie. Na zaproszenie Dyrektora Szkoły, Pani Katarzyny Warczachowskiej w spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: Wójt Gminy Stara Biała, Pan Sławomir Wawrzyński, Prezes OSP w Wyszynie, […]

22 Grudzień 2016 czytaj więcej

Wigilia w Naszym Domu :)

W dniu 19 grudnia br. odbyła się w naszym Domu Wigilia, na którą przybyli zaproszeni goście m.in. Starosta Płocki Mariusz Bieniek, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Lewandowska i jej Zastępca Rafał Barciński, których w imieniu Pani Dyrektor Joanny Augustowskiej przywitali Główna Księgowa Pani Marzena […]

19 Grudzień 2016 czytaj więcej

Wolontariusze:)

W dniu 13 grudnia br. odnowiona została współpraca w ramach wolontariatu z Zespołem Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku. Mieszkańcy naszego Domu mieli okazję wykonywać prace manualne utrzymane w tematyce świątecznej. Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie przemiłym wolontariuszkom !!!

13 Grudzień 2016 czytaj więcej

Bank Żywności w Płocku

W dniu dzisiejszym gościliśmy w Naszym Domu Prezesa Banku Żywności w Płocku, Pana Marka Kuczyńskiego oraz Wiceprezes Banku Żywności w Płocku, Panią Aldonę Cybulską. Spotkanie dotyczyło „Świątecznej Zbiórki Żywności” w której Nasi Mieszkańcy i Opiekunowie, jako wolontariusze w dniach 25-26 listopada br. zbierali żywność w sklepie „Biedronka” w Maszewie Dużym. Dzięki świątecznej akcji udało Nam […]

2 Grudzień 2016 czytaj więcej

Mieszkaniec i Mieszkanka Roku

Nasi mieszkańcy całym rokiem pracują na tytuł Mieszkańca i Mieszkanki Roku 2016. Specjalnie z tej okazji został przygotowany plakat informacyjny. Wyniki zostaną ogłoszone 24 listopada 2016r. podczas organizowanej w naszym Domu Zabawy Andrzejkowej.

5 Listopad 2016 czytaj więcej

Brwileńska Jesień

Jesień w Brwilnie jest piękna o czym można się przekonać przeglądając załączone fotografie. 🙂

5 Listopad 2016 czytaj więcej

Pomoc na pralni.

Mieszkańcy pomagają w pracy na pralni. Prowadzone są również dyżury prasowania pod opieką pracowników pralni.

4 Listopad 2016 czytaj więcej

Wyjazd do Trójmiasta :)

Dziś wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do Gdańska, przejazdem zwiedziliśmy również Sopot, niestety nie udało się nam natrafić na dobrą pogodę .

3 Listopad 2016 czytaj więcej

Spotkania Seniorów

Pracownicy socjalni aktywizują grupę naszych seniorów, organizując im ciekawe spotkania przy herbatce.

2 Listopad 2016 czytaj więcej

Wycieczka do Ciechocinka:)

Dziś razem z naszymi mieszkańcami wybraliśmy się do Ciechocinka. Pogoda jak i humory dopisywały wszystkim. Zwiedzaliśmy najpopularniejsze uzdrowisko w Polsce. Byliśmy przy grzybku, tężniach oraz odwiedziliśmy dzielnicę domów uzdrowiskowych. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad po góralsku, a teraz rozśpiewani wracamy do naszego Domu

27 Październik 2016 czytaj więcej

Hipoterapia :)

„Nie istnieje silniejszy związek niż między koniem a jeźdźcem” Hipoterapia stanowi jedną z metod rehabilitacji, a swą wyjątkową specyfikę zawdzięcza koniowi biorącemu udział w terapii. Jej celem jest przywrócenie sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Naszym mieszkańcom bardzo podoba się taka forma terapii – kochają zwierzęta i mają dla nich niezwykłą wrażliwość,

10 Październik 2016 czytaj więcej

Turnus Rehabilitacyjny 18.09.2016 – 02.10.2016 (JANTAR 2016)

W ostatnich dniach grupa 46 mieszkańców uczestniczyła w Turnusie Rehabilitacyjnym nad morzem – pełna relacja z wyjazdu na facebook.

4 Październik 2016 czytaj więcej

Podsumowanie Powiatowego Dnia Promocji Zdrowia

Dziękujemy serdecznie za liczne przybycie na Powiatowy Dzień Promocji Zdrowia oraz Dzień Otwartych Drzwi – było  nam niezmiernie miło gościć Państwa na terenie Naszej Placówki. Dziękujemy serdecznie instytucjom, które uświetniły nasze wydarzenie.

16 Wrzesień 2016 czytaj więcej

RANCHO Boguszewiec

W ostatnich dniach sierpnia, mieszkańcy którzy wykazywali się szczególną aktywnością w pracach domowych wyjechali na dwudniowy wyjazd do ” Rancza ” w Boguszewcu. Skorzystali tam z wielu atrakcji przewidzianych przez organizatorów – miło wspominają ten wyjazd.

1 Wrzesień 2016 czytaj więcej

Powiatowy Dzień Promocji Zdrowia :)

Szanowni Państwo miło nam jest poinformować, a zarazem serdecznie zaprosić do udziału w „Powiatowym Dniu Promocji Zdrowia”, który odbędzie się na terenie naszej placówki 15 września 2016 r. w godz. 9:00 – 13:00. Będzie to zarazem Dzień Otwartych Drzwi Naszego Domu. Czeka na WAS wiele atrakcji i moc pozytywnej energii wszystko w trosce o tak […]

30 Sierpień 2016 czytaj więcej

Ten kto kocha konie jest kimś więcej niż tylko człowiekiem :)

Nasi mieszkańcy oprócz szeregu zajęć organizowanych na terenie domu chętnie wyjeżdżają do pobliskiego Murzynowa oraz Cierszewa gdzie przebywają w towarzystwie ulubionych zwierząt czyli koni, opalają i relaksują się na deskach molo, uczą dobrych manier oraz ciekawie komentują przeżywane emocje.

2 Sierpień 2016 czytaj więcej

Warsztaty w Grzybowie

W piątek 22 lipca br wyjechaliśmy z grupą mieszkańców na jednodniowe warsztaty do Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego ZIARNO w Grzybowie. Gospodarze przygotowali dla nas mnóstwo ciekawych atrakcji, z których grzechem byłoby nie skorzystać.

23 Lipiec 2016 czytaj więcej

Wyjazd do Muzeum Mazowieckiego w Płocku

21 lipca br. z ośmioosobową grupą odwiedziliśmy Muzeum Mazowieckie w Płocku, nasi mieszkańcy zainteresowani zbiorami zadawali mnóstwo ciekawych pytań, oprócz wyniesionej wiedzy spotkaliśmy podczas zwiedzania, aktora, prezentera radiowego oraz telewizyjnego Pana Tomasza Bednarka.

23 Lipiec 2016 czytaj więcej

Kilka słów o Rehabilitacji w naszym Domu

Nasi Mieszkańcy podczas zajęć ruchowych z fizjoterapeutami mają możliwość poprawy wydolności organizmu, usprawnienia funkcjonowania układu krążenia, oddechowego, aparatu więzadłowo – mięśniowego i ogólnej sprawności psychofizycznej.

19 Lipiec 2016 czytaj więcej

Odkrywamy tajniki POWERTEX

Nasi mieszkańcy na dobre zapoznali się ze sztuką POWERTEX, do zajęć z tym wspaniałym produktem udało nam się zachęcić również nowych mieszkańców. Poniższa dokumentacja fotograficzna przedstawia efekty pracy.

12 Lipiec 2016 czytaj więcej

Festyn Święta Kwitnącej Paproci

07 czerwca br. odwiedziliśmy naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi, którzy zaprosili nas na Festyn Święta Kwitnącej Paproci. Nasi mieszkańcy z uwagą obejrzeli występ artystyczny po czym wzięli udział w licznych konkursach m.in.: rzut wiankiem do celu, plecenie wianka.

8 Lipiec 2016 czytaj więcej

POWERTEX – utwardzacz tkanin:)

25 czerwca br. instruktorki terapii zajęciowej uczyły się na warsztatach organizowanych przez Panią Monikę Smolińską niezwykłej sztuki jaką jest POWERTEX. Już wkrótce przekażą swoją wiedzę naszym mieszkańcom i rozpoczną, wspaniałą i niezwykle efektywną pracę z tym dającym wiele możliwości produktem.

26 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Spływ Kajakowy

24 czerwca br. o godz. 10 rozpoczął się oczekiwany przez nas z wielką niecierpliwością spływ kajakowy po rzece Skrwie, w którym uczestniczyło 18-stu mieszkańców pod opieką czteroosobowej kadry opiekuńczo – terapeutycznej oraz dwóch wykwalifikowanych ratowników, którzy pomagali manewrować wypożyczonymi przez Dyrektora Domu kajakami.  Trasa rozpoczęła się w Brudzeniu, a zakończyła w Parzeniu.

24 Czerwiec 2016 czytaj więcej

„Noc Świętojańska 2016” w Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie

23 czerwca br. uczestniczyliśmy w imprezie organizowanej z okazji przywitania lata pod nazwą: „Noc Świętojańska 2016” w DPS w Koszelewie. Na tę uroczystość przygotowaliśmy w pracowni manualnej wianek – w trakcie imprezy wianki były puszczone na wodę. Z wielu przygotowanych przez organizatorów atrakcji naszym mieszkańcom bardzo podobał się występ zespołu „Mucha”, który na tę uroczystość przygotował […]

24 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Spacer, lody i KFC :)

17 czerwca br. w piątkowe wietrzne popołudnie wybraliśmy się na spacer po Sobótce. Przechadzając się nadwiślańskimi ścieżkami odwiedziliśmy punkt gastronomiczny na płockim molo – Cafe Molo. Mieszkańcy skosztowali pysznych lodów następnie udaliśmy się do KFC, z pełnymi brzuchami powróciliśmy do DPS 🙂

18 Czerwiec 2016 czytaj więcej

XXIV Letnia Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych w Nowym Miszewie

16 czerwca br. braliśmy udział w corocznej imprezie organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie. Nasi mieszkańcy brali udział w konkurencjach takich jak: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą, rzut lotką do tarczy, tenis stołowy, rzut piłką do kosza oraz przeciąganie liny. 

17 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Imieniny Antoniego – Patrona Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie

15.06. br. obchodziliśmy uroczyste obchody Imienin Antoniego – patrona naszego DPS 🙂 Pani Dyrektor Joanna Maria Augustowska w swoim przemówieniu podkreśliła ważność Błogosławionego Antoniego dla miejsca w którym się znajdujemy – Bł. abp Antoni Julian Nowowiejski całe życie poświęcił rozwijaniu diecezjalnej Akcji Katolickiej oraz całej diecezji płockiej. Dziś jest natomiast patronem, który nas wspiera i […]

15 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Festyn Rodzinny w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Męczeninie

10 czerwca 2016 r. bardzo miło było nam gościć na Festynie Rodzinnym w WTZ Męczenino.Byliśmy świadkami niesamowitego pokazu mody ekologicznej, braliśmy udział w zabawie, w rytm ZUMBY. Naszym mieszkańcom podobały się egzotyczne zwierzęta. Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak wspaniałym wydarzeniu:)

11 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Dzień Aktywności i Integracji Osób Niepełnosprawnych

7 czerwca br. uczestniczyliśmy w Dniu Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych na terenie Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych w Płocku. Chętni mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach malarskich, dziennikarskich, kosmetycznych, savoir – vivre oraz malowania na wodzie.

8 Czerwiec 2016 czytaj więcej

Zaproszenie na „Imieniny Antoniego” – Patrona Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie

Dyrekcja, Mieszkańcy oraz Pracownicy  Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie mają zaszczyt zaprosić na uroczystość:  „Imieniny Antoniego” – Patrona Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie w dniu 15.06.2016 r. o godz. 12.

24 Maj 2016 czytaj więcej

Dyskoteka z WTZ Nowe Grabie

W czwartek 28.04 2016 mieliśmy przyjemność gościć na naszej dyskotece Warsztaty Terapii Zajęciowej do których uczęszcza grupa naszych mieszkańców. Wszyscy wspólnie bawiliśmy się. Nasi mieszkańcy oprowadzili  kolegów i koleżanki po swoich pokojach, pracowniach terapeutycznych oraz rehabilitacji. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

20 Maj 2016 czytaj więcej

Odwiedziny w Sierpeckim Skansenie

W sobotę 23.04.2016 r., zaraz po śniadaniu wyjechaliśmy do Skansenu w  Sierpcu. Około godziny 10 byliśmy już na miejscu gdzie po zakupie biletów rozpoczęliśmy zwiedzanie.  Zaczęliśmy od powozowni, następnie oglądaliśmy chaty począwszy od tych najuboższych po te najbogatsze tj. np. dom Sołtysa. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda.

26 Kwiecień 2016 czytaj więcej

Kino

Kilka razy w miesiącu Nasi Mieszkańcy spotykają się w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu aby wspólnie obejrzeć film o ciekawej  fabule. Po seansie zawsze pytamy o wrażenia – podopieczni chętnie dzielą się swoimi emocjami. Po filmie Mieszkańcy z pomocą terapeuty przygotowują popcorn w profesjonalnej popcornicy.

19 Kwiecień 2016 czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne

Niech radosne Alleluja będzie ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech  Święta Wielkanocne przyniosą radość, świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło oraz nadzieję

21 Marzec 2016 czytaj więcej

Zbiórka Żywności

W dniach 11 -13.03.2016 nasi mieszkańcy wraz z opiekunami uczestniczyli w zbiórce żywności. Żywność zbieraliśmy w Biedronce w Maszewie Dużym. Pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wsparli naszą akcję. Wolontariuszami byli: Dębowska Elżbieta, Ruciński Marek, Ogłodziński Jacek, Pernak Jarosław,Świtkiewicz Sławomir, Berent Jan.

13 Marzec 2016 czytaj więcej

8 Marca – Dzień Kobiet

W ten szczególny dzień dla wszystkich Pań – Panowie przygotowali specjalne laurki w pracowni plastycznej, natomiast w pracowni rzeźby tulipany z drewna. Mężczyźni tego dnia byli odświętnie ubrani. Myślę, że każda kobieta w naszym Domu miała tego dnia powód do uśmiechu.

8 Marzec 2016 czytaj więcej

Kręgielnia

We wtorek 23 lutego nasi mieszkańcy późnym popołudniem wyjechali do Kręgielni. Bardzo chętnie spędzają czas przy tego typu rozrywkach. Godzina grania, później posiłek w Pizzeri. Po godzinie 18-stej wróciliśmy do Domu.

24 Luty 2016 czytaj więcej

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Od 23 lutego mieszkańcy naszego Domu biorą udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej organizowanych przez Państwa Emilię i Adama Wiśniewskich. Prywatny Dom Seniora – Pensjonat Boss znajduje się w miejscowości Nowe Grabie.

23 Luty 2016 czytaj więcej

Jaś i Małgosia – Spektakl w Płockim Teatrze

W dniu 18.02.2016 r., nasi mieszkańcy obejrzeli spektakl pt.: „Jaś i Małgosia” w Teatrze Dramatycznym w Płocku. Motto, które aktorzy przekazali naszym podopiecznym brzmiało: Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Mieszkańcy byli zachwyceni, bardzo miło wspominają wizytę w Teatrze.

18 Luty 2016 czytaj więcej

Dyskoteka Karnawałowa – Maski

W dniu 20 stycznia 2016 r. odbyła się w naszym Domu dyskoteka Karnawałowa. Podopieczni mieli na twarzy maski, które wcześniej sami przygotowali podczas zajęć w pracowni plastycznej. Na mieszkańców czekała duża dawka rwącej do tańca muzyki, nie zabrakło również ciekawych zabaw prowadzonych przez terapeutów.

20 Styczeń 2016 czytaj więcej

Zimowa Sesja Zdjęciowa

Nasze śliczne modelki, chętnie wzięły udział w Zimowej Sesji Zdjęciowej organizowanej przez Panią Ilonę Rutkowską (instruktorkę k.o.). Do efektu finalnego zaliczało się wiele przygotowań m.in.: przygotowanie i dobór strojów, wykonywanie makijażu oraz fryzury.

18 Styczeń 2016 czytaj więcej

Zajęcia kulinarne

Od początku roku mieszkańcy naszego Domu uczestniczą w cyklicznie prowadzonych zajęciach kulinarnych. Zainteresowanych jest mnóstwo. Uczestnicy warsztatów szukają ciekawych przepisów w Internecie oraz książkach kucharskich.

7 Styczeń 2016 czytaj więcej