Podziękowanie Aktorom-Mieszkańcom Domu

W dniu dzisiejszym, Dyrektor Domu Pani Joanna Maria Siemiątkowska wraz z Kierownikiem Działu Opiekuńczego Panem Adamem Pawłowskim oraz kapelanem ks. Krzysztofem Szulińskim (reżyserem sztuki), przekazali serdeczne podziękowania i gratulacje naszym wspaniałym Mieszkańcom – aktorom grającym w przedstawieniu dotyczącym życia i męczeńskiej śmierci Bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego – patrona Domu, przekazując skromny upominek.

14 Czerwiec 2019 czytaj więcej

Imieniny Antoniego – Patrona Domu

13 czerwca dla naszego Domu to data wyjątkowa. Dzień patrona Bł. Antoniego Juliana Nowowiejskiego. Z tej okazji na tle starej ,,Antoniówki Mszę Świętą sprawował rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, ks. Marek Jarosz. W homilii duchowny podkreślił, że jesteśmy jako pracownicy Domu Opieki spadkobiercami społecznego zapału niesienia pomocy potrzebującym, który był znamienny w życiu Arcybiskupa. […]

13 Czerwiec 2019 czytaj więcej

Z odwiedzinami u Sióstr w Białej

W środę 5 czerwca, delegacja mieszkańców wraz z Panią Dyrektor i pracownikami, na zaproszenie Siostry Przełożonej udała się do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Białej. Podczas wizyty mieliśmy możliwość zapoznania się z historią wspólnoty Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Białej, gdzie na przełomie lat 1930 – 1932 przebywała św. Siostra Faustyna. Odmówiliśmy także wspólną […]

5 Czerwiec 2019 czytaj więcej

Rajd pieszy

W piękny majowy dzień, wybraliśmy się grupą szesnastu Mieszkańców na wiosenny spacer do brwileńskiego lasu, gdzie podziwialiśmy piękno przyrody otuliny Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.Zapach majowego lasu, śpiew ptaków i doborowe towarzystwo – to najlepszy lek na wszystko.

21 Maj 2019 czytaj więcej

Teatrzyk objazdowy

Nasi Mieszkańcy licznie zbierają się na wystawiane sztuki przez teatrzyk objazdowy, 16 maja aktorzy przygotowali spektakl pt.: ,,Pan Tuwim”, który jak zawsze był interesujący i dostarczył mnóstwa radości naszym podopiecznym.

17 Maj 2019 czytaj więcej

Wolontariusze :)

Dziś odwiedzili nas znani już Naszym Mieszkańcom wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Władysława Szafera w Płocku, którzy przygotowali i wyrecytowali wiersze Jana Brzechwy – ,,Wycieczka do ZOO”, po czym w pracowni plastycznej oraz Bibliotece przygotowywali dekoracje na Imieniny Antoniego – Patrona Domu, które odbędą się 13 czerwca br. 

16 Maj 2019 czytaj więcej

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

8 Maja świętowaliśmy w naszej Bibliotece – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Stali bywalcy naszej czytelni zabrali się tego dnia za porządki, segregację oraz naprawę zniszczonych książek. Niektórzy Mieszkańcy podczas sprzątania znaleźli wśród naszych zbiorów interesującą dla siebie pozycję bibliograficzną.

16 Maj 2019 czytaj więcej

XX Dzień Ziemi w Słubicach

W niedzielę 12 maja br. delegacja Naszych Mieszkańców udała się do Słubic na XX Dzień Ziemi, gdzie jak co roku nie brakowało kiermaszy żywności i twórczości ludowej, licznych konkursów z nagrodami oraz poczęstunku. Nasi Mieszkańcy również zaprezentowali swoje wytwory artystyczne powstałe w trakcie zajęć terapeutycznych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na imprezę gości.

15 Maj 2019 czytaj więcej

Forum Integracyjne

W odpowiedzi na zaproszenie od Prezydium Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Płocku, udaliśmy się z grupą Mieszkańców na Forum Integracyjne organizowane w ramach Światowego Dnia Inwalidy, pn. Aktywizacja 60+ Byc razem – sprawni niepełnosprawni, gdzie mieliśmy możliwość wspólnej zabawy oraz degustacji poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

10 Maj 2019 czytaj więcej

Chcemy być aktywni

Grupa trzydziestu dwóch Mieszkańców naszego Domu uczestniczyła w projekcie pt.: ,,Chcemy być aktywni”, z ramienia którego ukończyła dwa kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe: pomoc kuchenna oraz pracownik gospodarczy z aranżacją terenów zielonych.

8 Maj 2019 czytaj więcej
1 2 3 5