Pracownia kulturalno oświatowa

Zajęcia kulturalno – oświatowe zapewniają mieszkańcom Naszego Domu udział w wycieczkach, piknikach, grillach, zabawach terenowych, wspólnych uroczystościach okolicznościowych, imieninach.

W ramach zajęć kulturalno-oświatowych mieszkańcy biorą udział w wyjazdach do innych zaprzyjaźnionych Domów Pomocy Społecznej, na koncerty, do kina, teatru, a także na wycieczki.

Monotonię życia codziennego urozmaicają lubiane przez naszych Mieszkańców imprezy. Są to m. in. liczne zabawy taneczne (Imieniny Domu), grille, wycieczki, spotkania z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół i, oczywiście, Andrzejki.
Wspomniane wyżej coroczne Imieniny Domu na stałe wpisane są w kalendarium imprez środowiska lokalnego, gdyż gromadzą nie tylko Pensjonariuszy naszego Domu, ale również Mieszkańców z zaprzyjaźnionych Domów, przedstawicieli lokalnych władz, a także mieszkańców samego Brwilna.

Dla tych, którzy wolą spędzać czas w zaciszu własnego pokoju, zwłaszcza w długie jesienne wieczory, dostępna jest biblioteka. W której każdy może znaleźć w niej książki najbardziej odpowiadające jego zamiłowaniom, począwszy od książek przygodowych poprzez kryminały, romanse, książki historyczne, dokumentalne a na naukowych skończywszy.

Zajęcia muzyczne realizowane poprzez:

Metody i formy:

Mieszkańcy naszego domu na zajęciach kulturalno – oświatowych przygotowywują się do licznych cyklicznych konkursów organizowanych przez zaprzyjaźnione Domy Pomocy Społecznej. Podopieczni wykazują wiele inwencji twórczych i zdolności aktorskich, dużo zajęć wiąże się z nauką ról, zrozumieniem całości inscenizacji, zapamiętaniem poszczególnych kwestii. Ważnym aspektem pracy terapeuty jest minimalizacja stresu związanego z ekspozycją społeczną podczas publicznych przedstawień przygotowanych programów.