Skip to content

Wizyta Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Pani Małgorzaty Lewandowskiej w naszym Domu.

Last updated on 24 maja 2018

W tym tygodniu gościem Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. J. A. Nowowiejskiego w Brwilnie była Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku Pani Małgorzata Lewandowska. Po zakończeniu czynności służbowych, zgodziła się udzielić wywiadu. Wywiad przeprowadzał jeden z naszych mieszkańców Pan Mirosław. W trakcie wywiadu dowiedzieliśmy się, że PCPR w Płocku zmienił adres swojej siedziby. Zainteresowani winni zgłaszać się  na ul. Bielską 57a.

Usłyszeliśmy, że PCPR w Płocku jest wydzieloną jednostką Starostwa Powiatowego a działa w oparciu o różne przepisy prawa np. dot. pieczy zastępczej, szeroko rozumianej rehabilitacji, o domów pomocy społecznej. Pomaga wszystkim osobom w sytuacjach trudnych np. kryzysowych, przemocy w rodzinie lub żałoby itp. Opowiadając o swojej pracy Pani Dyrektor Małgorzata Lewandowska podkreśliła, że praca w jej instytucji jest trudna, bo dotyczy trudnych sytuacji losowych. Zaznaczyła również, że problemy ludzkie niejednokrotnie nawarstwiają się latami a na skutek różnych obwarowań prawnych i innych PCPR w Płocku nie zawsze może pomóc natychmiast. Bardzo nad tym ubolewa bo klienci pomocy społecznej oczekują rozwiązania problemów jak najszybciej. Pomimo tak trudnych sytuacji uważa swoja pracę za bardzo satysfakcjonującą, bo może pomagać ludziom w potrzebie.

Mieszkańcy naszego Domu chcieli dowiedzieć się również kilku spraw z życia prywatnego naszego Gościa. Pani Dyrektor opowiadała min. o swoich zainteresowaniach, umiejętnościach, sposobie spędzania wolnego czasu itp.

Jak wszyscy ludzie lubi jeść i oglądać programy kulinarne. Ponieważ jest tradycjonalistką do swoich ulubionych potraw zalicza bigos i wszelkie potrawy z kapustą oraz polskie kotlety mielone. W kuchni odnajduje się, gdy dla rodziny przygotowuje spaghetti „a’la Małgorzata”. Jednak po cichu przyznała się nam, że od gotowania woli sprzątanie, podczas którego relaksuje się po wyczerpującym dniu pracy. Zaznaczyła jednak, że pomimo, ze lubi przebywać w czystych i schludnych pomieszczeniach to nie nazwałaby siebie pedantką.

Pani Dyrektor Małgorzata Lewandowska jest od wielu lat posiadaczem prawa jazdy i lubi jeździć samochodem. Stara się jeździć przepisowo, jednak jeden raz zdarzyło się jej spotkanie z funkcjonariuszami policji. Ponieważ przewinienie było niewielkie zakończyło się pouczeniem.

Różnie spędza swój wolny czas. Czytanie książek i słuchanie głośnej muzyki bardzo ją odpręża i relaksuje. Spacery po lesie, brzegiem morza, wędrówki po górach z rodziną, zwiedzanie ciekawych terenów Polski i innych krajów, pozytywnie ładuje jej akumulatory na kolejne dni.

Poproszona o wymienienie jednej cechy charakteru, którą najbardziej ceni, wyjawiła, że jest nią szeroko rozumiana uczciwość, ponieważ należy do osób, które otwarcie mówią co myślą. U innych nie lubi obłudy i kłamstwa. Przyznała również, że stara się w swoim życiu reagować na krzywdę wyrządzaną słabszym osobom bo takie postępowanie jest miarą własnej wartości.

Gdyby miała taką możliwość z bogatej oferty terapeutycznej naszej placówki wybrałaby kurs robienia serwetek i oczywiście zajęcia kulinarne. A żeby utrzymać swoją sprawność fizyczną spróbowałaby skoków w dal i biegów.

Na zakończenie wywiadu przyznała również, że ściska palce za płockich  „Szczypiornistów”, którzy w tym tygodniu rozegrają swój ważny mecz.

Pani Dyrektor na zakończenie wizyty w naszej placówce otrzymała pamiątkowy upominek wykonany przez mieszkańców w pracowni manualnej oraz zrobiła sobie z nami pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie do naszego Domu.