Skip to content

„Antoniówko, nie zapomnę Ciebie dzieło Bł. Abp A. J. Nowowiejskiego wczoraj, dziś, jutro”.

Last updated on 30 października 2018

W dniu 12 września 2018 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie, pod honorowym patronatem Biskupa Płockiego oraz Starosty Płockiego, odbyła się ważna dla mieszkańców i personelu Domu uroczystość pt. „Antoniówko, nie zapomnę Ciebie dzieło Bł. Abp A. J. Nowowiejskiego wczoraj, dziś, jutro”.
Wydarzenie miało charakter sesji popularno – naukowej, w której uczestniczyła znaczna ilość prelegentów, wśród których znaleźli się:
1. ks. prof. dr hab. Michał Marian Grzybowski,
2. pan Starosta Płocki – Mariusz Bieniek,
3. ks. prał. prof. dr hab. Ireneusz Mroczkowski,
4. pan Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego – Lech Dąbrowski,
5. pan kierownik działu opiekuńczego DPS w Brwilnie – Adam Pawłowski.
Słuchacze mieli możliwość zapoznania się z postacią Bł. Abp A. J. Nowowiejskiego a także planach związanych z zabytkową budowlą – „Antoniówką”.
Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez wszystkich zaproszonych Kapłanów. Oprawę muzyczną podczas Mszy Św. zapewnił zespół – Bayer Full. Została także poświęcona i odsłonięta tablica, upamiętniająca patrona Naszego Domu oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Kulminacyjnym momentem było zaprezentowanie przez Mieszkańców przedstawienia pt. „Brwileńska opowieść o Bł. Abp A. J. Nowowiejskim”, przedstawiająca fragmenty z jego życia m.in. pobyt letniskowy w Antoniówce a także jego losy w obozie koncentracyjnym w Działdowie i męczeńską śmierć.
Serde

cznie dziękujemy za przybycie na uroczystość !