Skip to content

W dniu 13 kwietnia 2018 r. grupa Mieszkańców Naszego Domu z pracownikiem socjalnym i kierowcą, odwiedziła piękną miejscowość Zalesie Górne, z której pochodzi jeden z Naszych pensjonariuszy – Pan Aleksander.

Last updated on 23 kwietnia 2018

W dniu 13 kwietnia 2018 r. grupa Mieszkańców Naszego Domu z pracownikiem socjalnym i kierowcą, odwiedziła piękną miejscowość Zalesie Górne, z której pochodzi jeden z Naszych pensjonariuszy – Pan Aleksander. To tam mieszkał, wychowywał i spędził większość swego dotychczasowego życia. Była to okazja do spędzenia czasu w towarzystwie bliskich mu osób – przyjaciół jego rodziny, która już odeszła, a która była znacząca dla lokalnej społeczności. Babcia Mieszkańca, dr Aleksandra Tafiłowska, była znaną lekarką, która wykształcenie zdobyła w Tomsku – Rosji. Od 1945 r. rodzina zamieszkiwała w Zalesiu Górnym, gdzie cieszyli się dużym uznaniem i autorytetem w środowisku lokalnym. Dzieje tej rodziny, mogłyby stanowić kanwę dla niejednej powieści. Mieszkańcy i pracownicy Naszego Domu, zostali przyjęci bardzo ciepło i ugoszczeni w domu Jana Witolda Wisłockiego – założyciela Zalesia Górnego. Przy wspólnym posiłku wspominano rodzinę Naszego Mieszkańca.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie, okazaną życzliwość i mile spędzony czas:
Pani Barbarze Stańczyk, Pani Teresie Dąbrowskiej, Pani Bogusławie Meissner, Panu Grzegorzowi Fryszczyn oraz Państwu Stankiewicz