Skip to content

Wicestarosta Powiatu Płockiego – Pani Iwona Sierocka w cyklicznej audycji naszego Domowego radiowęzła pt. „W ogniu pytań” przeprowadzonej przez mieszkańca DPS w Brwilnie – Pana Mirosława Bartosiaka.

Last updated on 29 stycznia 2018

„Co Pani najbardziej podoba się w swojej pracy ?”, „Jakie ma Pani zainteresowania – hobby ?”, na te i wiele innych pytań udzielała odpowiedzi Wicestarosta Powiatu Płockiego – Pani Iwona Sierocka w cyklicznej audycji pt. „W ogniu pytań” przeprowadzonej przez mieszkańca Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. A. J. Nowowiejskiego w Brwilnie – Pana Mirosława Bartosiaka.

W dniu 17 stycznia br. na zaproszenie mieszkańców i Pani Dyrektor – Joanny Augustowskiej, gościliśmy Panią Iwonę Sierocką, która w trakcie swojej wizyty miała możliwość zdobycia pełnej wiedzy na temat aktualnej działalności Naszego Domu.
Pani Wicestarosta, zwiedziła poszczególne pracownie terapeutyczne: manualną, informatyczną, bibliotekę, salonik fryzjerski i od niedawna działające kawiarenkę, pracownią kulinarna oraz salę Snoezelen. Ostatnią pracownią, którą zwiedzała w/w była pracownia rehabilitacyjna z nowo zakupionym sprzętem dla potrzebujących, niepełnosprawnych mieszkańców – urządzenie do krioterapii.
W trakcie swojej wizyty, z Panią Iwoną Sierocką został przeprowadzony wywiad w radiowęźle, który od ubiegłego roku funkcjonuje na potrzeby mieszkańców w domu pomocy społecznej. W trakcie dość obszernego wywiadu Pani Wicestarosta musiała odpowiedzieć na aż piętnaście pytań, zadanych przez mieszkańca tut. Domu.
Z wywiadu dowiedzieliśmy się prawie wszystkiego o Pani Iwonie Sierockiej. Aktualne stanowisko piastuje od dnia 1 września 2014 r. W tym okresie może odnotować niejeden sukces na swoim koncie m.in. budowę i modernizację dróg w ramach poprawy sieci węzłów komunikacyjnych, aby społeczności lokalne mogły bezpiecznie się po nich poruszać. Z uwagi na to, że Pani Iwonie Sierockiej nie jest obojętny los drugiego człowieka, dlatego cieszy się z nowo otwartej placówki opiekuńczo – wychowawczej w Wyszogrodzie. Wykonywana funkcja zajmuje jej bardzo dużo czasu i są okresy, kiedy musi również pracować w dni wolne od pracy. Dlatego jednym z jej marzeń jest, aby mieć więcej czasu i poświęcić go wyłącznie swojej rodzinie. Gdyby miała dużo pieniędzy, np. poprzez wygraną w totolotka, przeznaczyłaby ją na szlachetny cel tj. głównie dla dzieci porzuconych przez rodziny oraz na sprzęt rehabilitacyjny dla osób chorych. Nieliczne, wolne chwile najchętniej spędza czytając książki w wygodnym fotelu, popijając gorącą herbatą. Nie zapomina również o swojej rodzinie, razem z nią utrzymuje porządek i przygotowuje smaczne potrawy. Dowiedzieliśmy się również, że Pani Wicestarosta jest osoba bardzo aktywną. Uprawia sporty: dwa razy w tygodniu uczęszcza na siłownię. Podczas sprzyjającej aury lubi jeździć na rowerze, grać w tenisa. Lubi również sporty zimowe – narciarstwo, jednak w tej dziedzinie musi się jeszcze w najbliższej przyszłości podszkolić. Na pytanie, „jak oceniłaby się Pani w pięciu słowach”, stwierdziła: „trudno siebie samego ocenić”, jednak z uwagi na swoją pracę, sukcesy zawodowe jest osobą pracowitą, szczerą, przyjacielską, lubi podejmować wyzwania i realizować różne zadania.
Na zakończenie wywiadu, Pani Iwona Sierocka przekazała wszystkim mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie życzenia noworoczne: dobrego zdrowia, długiego życia, aby wszystkim mieszkańcom dobrze się mieszkało a pracownikom przyjemnie pracowało.
W trakcie wizyty, członkowie rady mieszkańców wręczyli Naszemu Gościowi drobny upominek, wykonany w pracowni manualnej.
Serdecznie dziękujemy Wicestaroście Powiatu Płockiego – Pani Iwonie Sierockiej za przybycie i spędzony wspólnie z Nami czas.