Skip to content

Wycieczka Mieszkańców DPS w Brwilnie do Warszawy.

Last updated on 29 stycznia 2018

W dniu 5 stycznia 2018 r. grupa mieszkańców DPS w Brwilnie z kierownikiem działu opiekuńczo-terapeutycznego oraz kierowcą wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu w stolicy uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia z przewodnikiem Stadionu Narodowego a także podziwiać iluminację świąteczną na warszawskich ulicach.
Wycieczkę, rozpoczęliśmy od zwiedzania stadionu, podczas którego każdy miał możliwość poczuć się jak kibic ! Ogrom miejsc siedzących, kapitalnie umiejscowione boisko wewnątrz bryły ze świetną widocznością z każdego miejsca, zrobiły na uczestnikach duże wrażenie ! Najciekawszym etapem zwiedzania była możliwość wejścia do szatni – tej samej w której przebywają przed meczem i po jego zakończeniu najlepsi piłkarze. Można też usiąść na ławeczce dokładnie w miejscu, w którym podczas Mistrzostw Europy siedzieli m.in. Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Wycieczkowicze poznali trasy, którymi poruszają się fani piłki oraz jak pracują dziennikarze w czasie imprez w loży dla dziennikarzy.
Kolejną atrakcją naszej wycieczki był spacer ul. Krakowskie Przedmieście oraz ul. Nowy Świat, gdzie podziwialiśmy świąteczną iluminację. Na koniec złożyliśmy wizytę przy Grobie Nieznanego Żołnierza, znajdującego się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Nieco zmęczeni, ale zadowoleni mieszkańcy późnym wieczorem wrócili do Brwilna.